BELYSNING / Ljuskronor & takarmaturer / Takarmatur 14964360
nr 1496 4360
Josef Frank
(1885-1967), Österrike
Takarmatur, Firma Svenskt Tenn, Diameter: 38 cm
Kondition: slitage, skador
Josef Frank, arkitekt och formgivare född 1885, död 1967.
Utrop:
700 kr
Såld:
300 kr
måndag 17 oktober 2022
kl 18:08:19
11/10 11:29:25
Firma Svenskt Tenn